„Wynalazek zmienia sen - na zawsze!”

Cofnijmy się na chwilę w czasie, gdzie wszystko się zaczęło:

Skąd pochodzi to, co dziś nazywamy Lattoflex?

Mistrz stolarski Karl Thomas założył firmę w Bremervörde w 1935 roku.

W czasie niepokoju, przed II wojną światową Jego oddanie ludziom szybko doprowadziło go do konfliktu z ówczesnym reżimem w Niemczech, a następnie do uwięzienia.

Firma na pewien okres czasu została zamknięta przez nazistów - a Anneliese Thomas, jego żona, była sama z dwójką małych dzieci w środku tych niepewnych czasów. Jednak Karl Thomas nigdy się nie poddał!

Po żmudnym rozpoczęciu działalności po wojnie, wielki przełom nastąpił w 1957 roku. Razem ze swoim synem Wilfriedem Thomasem (również mistrzem stolarskim) oraz przyjacielem z Bazylei- Hugo Degenem, w trójkę tworzą wynalazek, który zmieni życie milionów ludzi:

W 1957 roku dumni wynalazcy zbudowali pierwszy na świecie stelaż z drewnianych listew! Ich celem zawsze było stworzenie łóżka które pomoże przezwyciężyć ból pleców i spowoduje że sen stanie się wygodny i zdrowy. I nazywają swój wynalazek: Lattoflex

Niedługo później pojawiła się możliwość regulacji i dostosowania ich do indywidualnych potrzeb klienta. Od tamtego czasu szereg wynalazków i patentów poprawiało coraz bardziej jakość snu i wywierało wpływ na obecny standard tworzenia stelaży.

W 1996 roku firma Lattoflex zaprezentowała system łóżek Winx, w którym całkowicie zrezygnowano z drewna i wykorzystano tylko nowoczesne wysokowydajne materiały, takie jak tworzywa sztuczne wzmocnione włóknem węglowym lub szklanym (KfK, GfK) oraz termoplastyczny POM.

Te sprężyny składały się z dużej liczby elastycznych skrzydełek, które można było przesuwać we wszystkich kierunkach i dopasowywać do kształtu ciała. Opatentowane systemy są dziś sprzedawane pod nazwami produktów Lattoflex 200 i 300.

Dzisiaj Firma Lattoflex jest liderem innowacji i komfortu w sektorze snu:

A dokładniej projektowania i tworzenia najnowocześniejszych na rynku Stelaży, Materacy, Łóżek a także akcesoriów wspomagających zdrowy i komfortowy sen!